Korekcja wiotkości twarzy (facelifting)

Opis zabiegu i metody leczenia:

W miarę upływu lat dochodzi do zmian w obrębie włókien kolagenowych i elastycznych skóry, prowadzących do zwiotczenia skóry twarzy. Zabieg faceliftingu ma na celu usunięcie nadmiaru skóry oraz spłycenie zmarszczek i fałd, szczególnie w środkowej i dolnej części twarzy oraz na szyi. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, często wspomaganym znieczuleniem ogólnym dożylnym. Nacięcia w trakcie zabiegu prowadzone są w okolicy małżowiny usznej, zazwyczaj blisko krawędzi owłosionej skóry głowy tak, aby blizna po zagojeniu nie była widoczna.  Efektem zabiegu jest poprawienie owalu twarzy, znaczne spłycenie zmarszczek w obrębie całej twarzy oraz poprawienie wyglądu szyi. 

Zalecenia pooperacyjne:

Usunięcie drenów następuje w 2-3 dobie po zabiegu, usunięcie szwów zazwyczaj odbywa się w 5-14 dobie po przeprowadzonym zabiegu. Opatrunki w okolicy twarzy stosuje się przez okres od 7-10 dni.

Czas niezdolności do pracy:

Absencja w pracy wynosi zwykle 7 - 14 dni.

Ważne informacje:

Czas trwania zabiegu: 60-120 minut
Rodzaj znieczulenia: miejscowe 
Wymagane badania: grupa krwi, morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT/INR), szczepienie p/WZW B
Czas pobytu w klinice: 1 doba
Przeciwwskazania do zabiegu: zaburzenia krzepliwości krwi, infekcje organizmu, nieuregulowane choroby m.in. układu krążenia, złe wyniki badań