Modelowanie bródki i policzków implantami silikonowymi

Opis zabiegu i metoda leczenia:

Odpowiednio zaznaczony kontur bródki oraz policzków stanowi niezbędny element harmonijnych rysów twarzy.  Zabiegi modelowania tych części twarzy wykonywane są przede wszystkim poprzez wstrzykiwanie odpowiednio zagęszczonego (usieciowanego) kwasu hialuronowego. Przynoszą one dobre rezultaty, jednak ze względu na trwałość ograniczoną do kilku-kilkunastu miesięcy należy je często powtarzać.

Od wielu lat stosuje się w chirurgii plastycznej rozwiązanie, pozwalające na uzyskanie estetycznego i trwałego powiększenia bródki/policzków jednorazowym zabiegiem - wszczepieniem upostaciowanych implantów silikonowych. Produkowane są one w różnych kształtach i rozmiarach. Zabieg wprowadzenia implantów odbywa się w znieczuleniu lokalnym, przewodowym lub ogólnym i trwa około godziny. W obrębie błony śluzowej jamy ustnej wykonywane są nacięcia, następnie oddziela się tkanki miękkie od warstwy kostnej, wytwarzając odpowiedniej wielkości „kieszenie”, w które wprowadza się za pomocą delikatnych narzędzi odpowiednio dobrane implanty. W celu uniknięcia ich przemieszczenia mocuje się je specjalnymi szwami. Rany błon śluzowych zeszywane są szwami wchłanialnymi. Na skórę zakładane są specjalne elastyczne plastry dodatkowo utrzymujące implanty w należnym miejscu. Zabiegi są dobrze tolerowane przez pacjentów. 

Zalecenia pozabiegowe:

Typowo stosowane są antybiotyki, leki przeciwbólowe, płukanie ust płynami dezynfekcyjnymi. Plastry mocujące usuwa się po 3 dniach. Aktywność pacjentów powinna być ograniczona w ciągu ok 7 dni.

Ważne informacje:

Czas trwania zabiegu: około 60 minut
Rodzaj znieczulenia: lokalne, przewodowe lub ogólne