Uwydatnianie „punktu G”

Opis zabiegu oraz metody leczenia:

Punkt G (nazywany tak od nazwiska lekarza który go opisał po raz pierwszy - Grafenberga) to obszar o powierzchni do kilku cm 2 zlokalizowany na przedniej ścianie pochwy, w połowie odległości pomiędzy spojeniem łonowym, a szyjką macicy. W tym miejscu znajduje się największa liczba punktów czuciowych, odgrywających dużą rolę w procesie odczuwania bodźców erotycznych i powstawania orgazmu pochwowego. Występujące tu także obficie gruczoły podśluzówkowe są odpowiedzialne za nawilżenie pochwy oraz produkcję wydzieliny w trakcie orgazmu (żeński odpowiednik ejakulatu).

U kobiet mających problemy z orgazmem pochwowym, uwydatnienie tego obszaru w kierunku światła pochwy pozwala na ułatwienie kontaktu z członkiem w trakcie stosunku, zwiększenie odczuwania bodźców i ułatwienie wyzwalania orgazmu. Uwypuklenie punktu G można uzyskać poprzez nastrzyknięcie tkanek gotowymi substancjami wypełniającymi (głównie kwasem hialuronowym o różnym stopniu usieciowania i zagęszczenia), a procedura ta zwana jest często "G-Shot". Zależnie od rodzaju stosowanego wypełniacza, metoda zapewnia trwałość określaną na 6-10 m-cy. Po tym czasie zabiegi należy powtarzać.

W celu uwydatnienia punktu G można także wykorzystywać przeszczep własnej tkanki tłuszczowej pobranej metodą liposukcji. Taki zabieg zapewnia zwykle trwalsze rezultaty; często już po pierwszym zabiegu osiąga się trwałą poprawę. Zabieg ten, jeśli wykonany jest prawidłowo – jest to bardzo bezpieczny. Rzadko mogą jednak wystąpić powikłania, głównie infekcyjne. 

 Znieczulenie: lokalne